ul. Nowopogońska 98, 41-250 Czeladź    790 775 775

Poznaj wyjątkową jakość marki Blue

Dlaczego auta z salonów wyglądają tak nieskazitelnie?

Samochód w salonie

Auto jest wizytówką swojego właściciela. Swoim wyglądem ma za zadanie odzwierciedlać jego charakter. Oprócz oczywistego podziału między choćby sedanami czy kombi, którego potrzeba warunkuje zakup. Wciąż jednak właściciel oczekuje, że będzie doskonałe.

Nieskazitelny wygląd auta prosto z salonu wynika przede wszystkim z faktu, że jest nowe, i niedawno opuściło fabrykę. Widać to nie tylko po ogólnej czystości wnętrza, opon czy nadwozia, ale przede wszystkim ze stanu lakieru, szyb i lamp oraz lusterek. Auto, które opuszcza fabrykę, jest świeżo polakierowane, a samo pokrycie chronione jest przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych oraz światła na powierzchnię, nie tylko warstwami ochronnymi nakładanymi na lakier, ale także plandekami ochronnymi. Auto użytkowane długi czas i wystawione na bardzo różne czynniki, takie jak deszcz, grad, kurz, promienie świetlne, więc i promieniowanie UV, traci na swoim blasku, z którym opuściło salon. Nieużywane auto, chronione na różne sposoby, zawsze będzie wyglądać nieskazitelnie. Jednak nie oznacza to, że auto używane nawet kilka lat nie może tak wyglądać.

Pielęgnowanie auta

Odpowiednia pielęgnacja auta, szczególnie w studiu jak Blue Detailing, pozwala nie tylko utrzymać wygląd pojazdu, wyprowadzony za fabryki, ale także przywrócić wspomniany blask, nawet po długim czasie, gdy dbanie o auto ograniczało się do standardowego mycia. Detailing auta jest nową gałęzią motoryzacji, której celem jest dbanie o stan pojazdu tak z zewnątrz, jak i wewnątrz. Prowadzona renowacja ma za zadanie przywrócić dawny blask, znany z chwili, gdy auto opuściło salon. Nie należy mylić go z tuningiem, a także restaurowaniem pojazdu. Detailing stanowi proces odnowy, do którego wykorzystuje się odpowiednie kosmetyki i środki czyszczące, które stosowane w odpowiedniej kolejności pozwalają odzyskać utracony blask, dając efekt nowości. Proces jakim jest detailing nie zajmuje się wymianą uszkodzonych elementów tapicerki czy braków w strukturze lakieru wywołanych rdzą. Pozwala również, poprzez stosowanie kolejnych preparatów nakładanych na powierzchnię, uchronić lakier przed czynnikami zewnętrznymi. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie oryginalnego nieskazitelnego wyglądu. Wnętrze auta podlega podobnym czynnościom. Dokładne odkurzanie tapicerki, siedzeń, chodników, podsufitki, a także wycieranie kurzy z nawiewu oraz wielu innych trudno dostępnych miejsc, sprawia, że w aucie jest od razu inne powietrze. Dodatkowe mycie deski rozdzielczej i pranie tapicerki sprawia, że uzyskany poziom czystości jest o wiele wyższy i pozwala pozbyć się plam, a także mniej przyjemnych zapachów, które zaszyły się w tapicerce. Natomiast stosowanie środków pielęgnujących i chroniących materiał tapicerki, welur czy skórę, pozwala cieszyć się długo ich blaskiem, a także odpowiednim stanem. Jest to szczególnie istotne w przypadku skóry, która z biegiem czasu wyciera się, matowieje i pęka, a wówczas jedynym sposobem na przywrócenie pierwotnego efektu jest wykonanie obić na nowo. Pielęgnacja pozwala utrzymać wygląd, ale także zaoszczędzić pieniądze, które będzie trzeba wydać, aby na nowo pokryć wnętrze skórą. Auto z salonu podlega tym samym sposobom pielęgnacji, a niektórych nawet tam się nie stosuje. Warto oddać swoje auto w dobre ręce, żeby zawsze wyglądało niesamowicie.