ul. Nowopogońska 98, 41-250 Czeladź    790 775 775

Poznaj wyjątkową jakość marki Blue

Jak trwale zabezpieczyć lakier na samochodzie?

zabezpieczenie lakieru

Chcesz zabezpieczyć lakier samochodowy przed uszkodzeniami i odpryskiwaniem? Sprawdź, jak skutecznie ochronić karoserię przed działaniem promieni słonecznych i zarysowaniami. Które produkty najlepiej sprawdzą się do pielęgnacji auta?

Wosk samochodowy

Jednym z najpopularniejszych produktów do ochrony lakieru jest wosk. Preparat można zakupić w różnych formułach – od wosku stałego pochodzącego z drzew palmowych do płynnych środków nasyconych syntetycznymi składnikami. Wosk ma za zadanie zapewnić ochronę przed promieniami UV, zanieczyszczeniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Jego niewątpliwymi zaletami są prostota aplikacji oraz niska cena. Warto przy tym zauważyć, że wosk samochodowy bezproblemowo miesza się z pastami i syntetycznymi uszczelniaczami lakierniczymi, dzięki czemu tworzy twardą powłokę ochronną i wzmacnia się pod wpływem słońca. Preparaty w formie woskowej są również łatwe do usunięcia i ponownego nałożenia.

Uszczelniacze lakieru samochodowego

Uszczelniacze to syntetyczne płynne produkty, które przylegają do lakieru bezbarwnego i tworzą cienką warstwę ochronną. Zasadniczo są bardzo podobne do syntetycznych wosków samochodowych, ale utrzymują się znacznie dłużej – w większości przypadków do sześciu miesięcy. Jednak, podobnie jak wosk samochodowy, wymagają usunięcia i ponownego nałożenia, aby uzyskać najlepszy efekt. Uszczelniacze świetnie łączą się z woskiem i pastą do polerowania – tego rodzaju produkty do ochrony lakieru są podobne do płynnych preparatów i past.

Powłoki ceramiczne

Powłoka ceramiczna to warstwa ochronna, która przylega do lakieru bezbarwnego, która w miarę twardnienia tworzy mikroskopijną warstwę niesamowicie twardego szkła. Wnika w przezroczystą powłokę, wypełniając wszystkie niedoskonałości i ostatecznie pozostawiając płaską powierzchnię. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii na powierzchni lakieru tworzy się powierzchnia hydrofobowa (wodoodporna), odporna na promieniowanie UV, zarysowania, chemikalia, ekstremalne ciepło, a nawet zarysowania.