ul. Nowopogońska 98, 41-250 Czeladź    790 775 775

Poznaj wyjątkową jakość marki Blue

Zalety myjni bezdotykowych

myjnia

Każdy, a przynajmniej większość z nas, uwielbia mieć czysty i lśniący samochód. Wolimy jeździć pięknie błyszczącym samochodem, a statystyki mówią, że takie samochody również szybciej się sprzedają. Cieszymy się z każdego spojrzenia kierowanego w stronę naszego auta.

Lubimy, jak wieczorną porą od lśniącego lakieru odbijają się światła przydrożnych latarni. Pogoda niestety czasem płata nam niezłe figle i ciężko jest utrzymać samochód w idealnej czystości. Wielu użytkowników samochodów nie posiada własnego podwórka, myjki ciśnieniowej czy kosmetyków potrzebnych do pielęgnacji swojego auta. Większość z nas pracuje i ciężko nam się dostać po godzinach naszej pracy do firmy zajmującej się myciem samochodów. Jak zatem dbać o swoje auto w dogodnym nam czasie? Odpowiedzią na to pytanie są myjnie bezdotykowe.

Jak działają myjnie bezdotykowe

Obiekty te zazwyczaj stawiane są przy stacjach paliw, marketach lub w pobliżu blokowisk i innych skupisk ludzi. Możemy określić je mianem “wiat”, które na wyposażeniu mają wszystko, czego potrzeba, aby umyć nasz samochód. Zazwyczaj posiadają przynajmniej dwa stanowiska do mycia samochodów. Każde z nich jest dobrze oświetlone i wyposażone w niezbędne urządzenia do mycia. Główną bronią na brudne auto takiej myjni jest lanca wysokociśnieniowa. Jest to po prostu myjka ciśnieniowa połączona z systemem różnych zbiorników chemii samochodowej. Dobra myjnia bezdotykowa charakteryzuje się przynajmniej pięcioma programami mycia pojazdu.

  • Mycie wstępne – tutaj często pod niskim ciśnieniem polewamy samochód środkiem rozpuszczającym brud, choć najlepsze myjnie charakteryzują się zastosowaniem aktywnej piany. Aktywna piana to delikatna, gęsta piana, która nie rysuje lakieru, łagodnie rozpuszcza brud i daje poślizg do łatwiejszego spływania zanieczyszczeń.
  • Szczotka z pianą – jeśli twój samochód jest naprawdę brudny, warto użyć tego urządzenia. Jest to szczotka, z której środka leci piana. Jeśli brud na samochodzie jest twardy lub stary, taka szczotka pozwoli usunąć uporczywe zabrudzenia. Ale, ale… Bądź miły i spłucz ją po użyciu z resztek twojego brudu, no i nigdy nie myj nią felg czy podwozia.
  • Mycie zasadnicze mikroproszkiem – to kolejny etap mycia naszego samochodu. Kiedy aktywna piana rozpuści i zmiękczy wstępnie najgorszy brud, woda pod wysokim ciśnieniem wymieszana z mikroproszkiem dokładnie umyje nam samochód.
  • Spłukiwanie – najprostsza funkcja myjni, czyli woda pod wysokim ciśnieniem, która pozwoli nam spłukać resztki brudu i pozostałości pian po poprzednich etapach. Ważne, aby dokładnie spłukać wcześniej używaną chemię. Pozwoli to uniknąć zacieków po wyschnięciu samochodu.
  • Woskowanie na gorąco – szybki detailing samochodu, czyli wosk podany z gorącą wodą. Pozwala na pokrycie karoserii naszego samochodu woskiem, dzięki czemu lakier i inne elementy samochodu osiągają tzw. “hydrofobowość”. Efekt ten możemy zaobserwować poprzez powstawanie na samochodzie bardzo kształtnych, małych kropelek wody. Wosk pozwala na szybsze osuszenie pojazdu, zapobiega przed przyklejaniem się nowego brudu i zabezpiecza lakier pozostawiając go dłużej czystym. Dodatkowo wzmacnia głębię lakieru.
  • Nabłyszczanie i osuszanie – dla finalnego efektu warto wybrać ten ostatni program. Polega on na ostatecznym spłukaniu auta demineralizowaną wodą z dodatkiem chemii nabłyszczającej. Auto po wyjeździe z myjni, już po pierwszych metrach, dzięki pędowi wiatru obleci z wody praktycznie do ostatniej kropli.

Najważniejsze zalety myjni bezdotykowej

Jest wiele zalet tego typu myjni. Pierwszą i jedną z głównych jest ich dostępność. W każdym mieście i mniejszej miejscowości możemy spotkać takie myjnie, dodatkowo są one otwarte zazwyczaj 24 godziny na dobę, więc możemy skorzystać z nich dokładnie wtedy, kiedy mamy na to czas. Wiele myjni bezdotykowych na swoich placach oferuje również urządzenia dodatkowe, takie jak odkurzacze, urządzenia do prania tapicerki, czernidło do opon, dystrybutor płynu do spryskiwaczy, kompresor i wiele innych udogodnień. Dla lubiących lśniący lakier bez porysowanych powierzchni, myjnia bezdotykowa to bardzo dobry wybór. Myjnie automatyczne, bezobsługowe, poprzez dość mocne szorowanie naszego samochodu szczotkami ze sztucznych materiałów powodują na naszym lakierze mikro-rysy, które szczególnie na ciemnych lakierach potrafią skutecznie popsuć efekt wizualny naszego samochodu. Myjnie bezdotykowe to również najtańsza i najszybsza opcja na umycie naszego samochodu. Umycie samochodu zajmuje zazwyczaj zaledwie kilka minut, a koszt takiej usługi nie powinien przekroczyć 10zł. Oczywiście nic nie zastąpi pielęgnacji ręcznej czy studia detailingowego, ale myjnia bezdotykowa to zdecydowanie najwygodniejsza i najbardziej dostępna opcja dla każdego z nas.