ul. Nowopogońska 98, 41-250 Czeladź    790 775 775

Poznaj wyjątkową jakość marki Blue

Ceramiczne powłoki ochronne

Ochrona lakieru samochodu to zabieg, który niesie ze sobą same korzyści. Zabezpieczenie lakieru powłoką ceramiczną jest obecnie najlepszym rozwiązaniem na trwałą ochronę powłoki lakierniczej samochodu. Bazowym składnikiem powłoki jest tlenek tytanu i tlenek krzemu, które po nałożeniu trwale łączą się z lakierem. Dzięki temu uzyskana warstwa jest wyjątkowo trwała: można ją usunąć jedynie mechanicznie. Aplikacja ceramiki zabezpiecza przed zarysowaniami, znacznie pogłębia kolor lakieru, wyraźnie zwiększa połysk i zapewnia zdolność do odpychania cząsteczek wody. Samochód zostaje zabezpieczony przed promieniowaniem ultrafioletowym, kwaśnymi deszczami, wysokimi temperaturami i działaniem soli drogowej na około 5 lat.

Powłoki kwarcowe

Dostępne na rynku powłoki kwarcowe to nowoczesne preparaty, rekomendowane przez producentów największych samochodowych marek. Nałożenie powłok kwarcowych wymaga znajomości techniki, jak i właściwości samego preparatu. Pokrycie karoserii powłoką kwarcową sprawia, że samochód wolniej się brudzi, zanieczyszczenia słabiej przylegają i niewymagane jest tak częste mycie. A jak wiadomo, częste mycie najbardziej niszczy powierzchnię lakieru i powoduje jego ścieranie. Powłoki z kwarcu również ułatwiają pielęgnację, nadają głębię koloru i efekt szklistości karoserii. Utrzymują się na pojeździe około roku. Produkty kwarcowe są tańszą alternatywą dla powłok ceramicznych, a tak jak one zapewniają hydrofobowość i antystatyczne właściwości lakieru. Z tego względu uważa się je za najlepszy kompromis między ceramiką i woskiem.

Woski

Klasyczny twardy wosk jest najpopularniejszą metodą zabezpieczenia auta, jakie wykonujemy w ramach usług auto detailingu zewnętrznego. Wosk świetnie nadaje się do zabezpieczenia lakierów w samochodach nowych i używanych. Warstwa preparatu sprawia, że lakier pięknie mieni się w promieniach światła. Na karoserii tworzy powłokę ochronną o właściwościach hydrofobowych, która utrudnia gromadzenie się brudu i poprawia odprowadzanie wody. Lakier zyskuje ochronę przed działaniem gazów, promieniowania UV i kwaśnych deszczy. Powłoka z naturalnego wosku utrzymuje się na powierzchni samochodu od 3 do 6 miesięcy. To dobra metoda do bieżącej pielęgnacji pojazdu.