ul. Nowopogońska 98, 41-250 Czeladź    790 775 775

Poznaj wyjątkową jakość marki Blue

Renowacja lakieru: Polerowania / Korekta

Każdy lakier z biegiem czasu lub poprzez nieodpowiednią pielęgnację traci swój blask, wraz z intensywnością użytkowania pojazdu powstają również inne nieprzewidziane defekty lakieru takie jak przetarcia, rysy i wgniecenia (najlepszym sposobem na zabezpieczenie newralgicznych miejsc są bezbarwne folie ochronne PPF. Oczywiście najmniej inwazyjnym sposobem jest wykonanie korekty lakieru poprzez polerowanie ręczne lub maszynowe.

Renowacja lakieru polega na usunięciu wszystkich niedoskonałości z powierzchni lakieru, jest to najbardziej wymagający i czasochłonny proces, który można podzielić na kilka etapów, podczas którego detailer zwraca uwagę na każdy defekt lakieru. W naszym studiu wraz z usługą wieloetapowej korekty lakieru odświeżone zostają pozostałe elementy takie jak lampy, chromy oraz końcówki wydechowe.

Usługi renowacji lakieru są stosunkowo kosztowne ze względu na wybitną precyzję oraz wysokie doświadczenia i umiejętności detailera wykonującego usługę.

Przygotowanie auta do renowacji lakieru

Bardzo ważnym elementem procesu renowacji lakieru jest odpowiednie przygotowanie lakieru, czyli bardzo dokładne mycie wieloetapowe oraz usunięcie wszelkiego rodzaju nalotów i osadów na lakierze takich jak asfalt, soki, owady, drobinki metaliczne. Po osuszeniu pojazdu wykonywane są oględziny pojazdu, czyli lokalizowanie wszystkich widocznych uszkodzeń na lakierze i pozostałych elementach. Po inspekcji lakieru dokonuje się pomiaru grubości powłoki lakierniczej i ocenia się możliwości wykonania bezpiecznej korekty lakieru. W naszej gestii jest dobranie odpowiednich padów i past polerskich, aby w każdym etapie pracy wydobyć najlepszy możliwy efekt korekty lakieru, który usunie wszelkiego rodzaju hologramy, zmatowienia, swirle i rysy. Oczywiście długość utrzymywanego efektu po usłudze zależy od eksploatacji i pielęgnacji pojazdu. Po każdej korekcie zalecamy zabezpieczenie lakieru przynajmniej twardym woskiem lub bardziej trwałymi powłokami kwarcowymi lub ceramicznymi.